Oficjalna strona internetowa Gimnazjum im. Jana Pawła II w GalewicachGimnazjum im. Jana Pawła II w Galewicach
.XXIII TARGI REGIONY TURYSTYCZNE "NA STYKU KULTUR" · 19-03-2017
Rankiem 17 III 2017 r. grupa młodzieży i opiekunów z powiatu wieruszowskiego: z Bolesławca, Galewic, Walichnów i Sokolnik wyruszyła na wycieczkę autokarową do Łodzi.
Głównym celem podróży, był udział w XXIII Targach Turystycznych „Na STYKU KULTUR”.
Jak na prawdziwych turystów przystało organizatorzy zadbali, aby pokazać wybrane miejsca stolicy naszego województwa. Uczestnicy zwiedzili główną świątynię parafii prawosławnej, katedralną cerkiew p. w. św. Aleksandra Newskiego. Wzniesiono ją przy ogromnym wsparciu finansowym największych łódzkich fabrykantów oraz innych prominentnych mieszkańców Łodzi wyznania mojżeszowego, katolickiego i protestanckiego.
Następnym punktem dla zwiedzających, był spacer po stacji kolejowej ŁÓDŹ FABRYCZNA powstałej z inicjatywy K. Scheiblera. W latach 2011- 2016 dokonano jej zamknięcia i gruntownej przebudowy. Obecnie kompleks łączy komunikację kolejową, autobusową, tramwajową oraz rowerową i samochodową. Dworzec jest jednym z najnowocześniejszych i trzecim pod względem wielkości dworcem kolejowym w Europie.
Kolejną atrakcją było Planetarium EC1. Odbywają się tu pokazy dotyczące naukowych zagadnień i również wydarzenia artystyczno-muzyczne, gdyż sala projekcyjna ma niezwykłą akustykę dźwiękową. Zwiedzający obejrzeli film pt. „Dobór naturalny”, który opowiadał o teorii K. Darwina.
Po atrakcjach turystycznych przyszedł czas na główny cel podróży t. j. XXIII Targi Turystyczne „Na STYKU KULTUR”. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem DAJ SIĘ URZEC!, a regionem partnerskim jest Mazowsze. Hasło przewodnie powiązane jest z ogłoszeniem 2017 rokiem Wisły. Funkcję miasta partnerskiego objął Piotrków Trybunalski. 
Wystawcy prezentują atrakcyjną ofertę dla tych, którzy planują wyruszyć w podróż. Konkursy z nagrodami, spotkania z podróżnikami, warsztaty oraz gry targowe, to tylko niektóre z atrakcji, które przygotowali organizatorzy i wystawcy podczas trzech dni targowych.
To wyjątkowe przedsięwzięcie o charakterze targowym, jak i kulturalnym jest kopalnią pomysłów i źródłem inspiracji związanych ze zwiedzaniem Polski i świata.

Małgorzata Węgier