Oficjalna strona internetowa Gimnazjum im. Jana Pawła II w GalewicachGimnazjum im. Jana Pawła II w Galewicach
.Mistrzostwa szkoły w piłce nożnej ,,ORLIK 2017” · 22-06-2017

W czerwcu odbyły się Mistrzostwa szkoły w piłce nożnej ,,ORLIK 2017”. Do turnieju zgłosiło się 8 klas: Ia, Ib, Ic, IIa, IIb, IIIa, IIIc, które w pierwszej fazie rozgrywek rywalizowały systemem pucharowym. W meczu o trzecie miejsce Ic pokonała IIIa 2:1, a w finale klasa IIb wygrała z IIc 4:3. Skład zwycięzskiej drużyny: S. Augustyniak, P. Nowak, S. Grząkowski, P. Olszowiak, D. Trzeciak, P. Żmuda, K. Śniada, P. Trzeciak, O. Rosińska.

Królem strzelców został Konrad Głowinkowski (IIc), najlepszym bramkarzem Jakub Poprawa (Ic), a najlepszym zawodnikiem turnieju Sebastian Augustyniak (IIb).

Czytaj więcej
.Dzień Dziecka i Mistrzostwa szkoły w lekkiej atletyce · 21-06-2017 W ramach obchodów tegorocznego Dnia Dziecka 19.06.2017r. odbyły się Mistrzostwa szkoły w lekkiej atletyce. Uczniowie rywalizowali w 4 konkurencjach: bieg na 1000m, bieg na 60m, skok w dal oraz pchnięcie kulą. Organizatorami zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego - mgr Tatiana Cygan oraz mgr Marcin Patkowski.

Wyniki dziewcząt:

1. Bieg przełajowy:

I - Kinga Kurek

II - Katarzyna Waligóra

III - Julia Drapiewska

 

2. Bieg na 60m

I - Kamila Smolis

II - Kamila Mrugała

III - Klaudia Wojewoda

 

3. Skok w dal

I - Aleksandra Domal

II - Kamila Mrugała

III - Kamila Smolis

 

4. Pchnięcie kulą

I - Aleksandra Domal (nowy rekord szkoły 8,94 m)

II - Julia Kubiś (7,86m)

III - Karolina Janiaczyk (7,26m)

 

Wyniki chłopców:

1. Bieg na 1000m

I - Adam Grądowy

II - Adrian Wizner

III - Wojciech Namyślak

 

2. Bieg na 60m

I- Bartek Kacała

II- Jakub Piekielny

III- Konrad Przybytek


3. Skok w dal

I- Bartek Kacała

II- Piotr Olszowiak

III- Miłosz Dobrychłop


4. Pchnięcie kulą

I- Konrad Przybytek

II- Bartek Kacała

III- Dawid Jastrząbek

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Czytaj więcej
.Konkurs na "Najfajniejszą szkołę gimnazjalną" · 20-06-2017


Serdecznie dziękujemy naszym uczniom, absolwentom, rodzicom i sympatykom za oddane na naszą szkołę głosy!!!

Dyrektor, Rada Pedagogiczna i pracownicy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Galewicach
.Obchody Światowego Dnia Ochrony Środowiska · 20-06-2017

Z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska (05.06) klasa III b napisała projekt edukacyjny w formie wycieczki do Domu Wczasów Dziecięcych do Głazu. Celem wycieczki było pogłębienie wiedzy ekologicznej poprzez wykonywanie wielu doświadczeń. Uczniowie mieli sami przygotować program wyjazdu.

Młodzież musiała podzielić się na mniejsze grupy, a następnie wykonywać doświadczenia związane z wodą, powietrzem i glebą. Analizowali m.in. pH wody i gleby, twardość wody, strukturę gruzełkowatą gleby oraz wiele, wiele innych.

Poza wykonywaniem doświadczeń znaleźli również czas na wypoczynek.

Niedługo po dotarciu na miejsce cała grupa udała się na przejażdżkę wozem po okolicy. Później każdy, kto miał ochotę, mógł jeździć konno oraz pływać rowerkami wodnymi. Poza tym chłopcy w każdej wolnej chwili grali w pikę nożną. Z kolei dziewczęta podziwiały piękno okolicznej przyrody, a także przygotowywały potrzebne materiały do badań.

Po wykonaniu wszystkich zaplanowanych elementów programu wycieczki przyszedł czas na uzupełnienie utraconych wcześniej kalorii, poprzez wspólne jedzenie kiełbasek z grilla. Kiedy wszyscy się najedli nadeszła pora na przedstawienie wyników oraz wyciągnięcie wniosków, które nie były zaskakujące. Najbardziej zanieczyszczone okazało się powietrze, natomiast woda i gleba były w całkiem dobrym stanie.

Oczywiście cały wyjazd nie odbyłby się, gdyby nie nasza nauczycielka biologii, ponieważ to ona zaszczepia w nas szacunek i miłość do przyrody - pani Katarzyna Spólna - pomysłodawczyni oraz organizatorka wyjazdu, której serdecznie za wszystko dziękujemy.

klasa IIIb 

.II Diecezjalny Konkurs Wiedzy o Pawle Brylińskim 1814 - 1890 · 17-06-2017

.Wycieczka śladami naszego patrona św. Jana Pawła II · 14-06-2017 W środę 14 czerwca 2017 roku uczniowie klas pierwszych Gimnazjum im. Jana Pawła II wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Krakowa i Wadowic. Celem wycieczki było poznanie miejsc związanych z patronem naszej szkoły św. Janem Pawłem II.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Wawelu, gdzie powitał nas ziejący ogniem Smok Wawelski. Ważnym punktem wycieczki była  Katedra Wawelska, uznana za najcenniejszy obiekt  sakralny  w  Polsce. Katedra Wawelska to  dla  Polaków  miejsce  szczególne, odbyło się  tu  31 koronacji królów Polski, spoczywają tu prawie wszyscy-od Władysława Łokietka do Augusta III królowie Polski. W wawelskich kryptach obejrzeliśmy groby polskich artystów: Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Cypriana Kamila Norwida oraz Fryderyka Chopina. Niezapomniane wrażenie wywarł na uczniach widok Krakowa z wieży Dzwonu Króla Zygmunta, który bije tylko przy okazji ważnych dla Polaków uroczystości. Jego dźwięk można było usłyszeć w najważniejszych momentach życia papieża Jana Pawła II.

Następnie udaliśmy się na ulicę Floriańską, która biegnie od północno-wschodniego narożnika Rynku Głównego do Bramy Floriańskiej i ma 335 m długości. Nazwa pochodzi od Bramy Floriańskiej, która zamyka od północy perspektywę ulicy i prowadzi w kierunku kościoła św. Floriana. Ulica ta wyznacza początek Drogi Królewskiej w Krakowie.

Kolejnym punktem wycieczki był Rynek Krakowski – największy średniowieczny plac Europy.

Podziwialiśmy tam pomnik Adama Mickiewicza, Sukiennice oraz kościół Mariacki, gdzie znajduje się piękny ołtarz wykonany przez Wita Stwosza. Z wieży Kościoła Mariackiego mogliśmy wysłuchać na żywo hejnału.

Na wycieczce śladami naszego patrona św. Jana Pawła II nie mogło zabraknąć odwiedzenia „franciszkańskiej 3”, gdzie w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich znajduje się słynne okno papieskie.

Następnie udaliśmy się do Wadowic, aby poznać rodzinne miasto św. Jana Pawła II.  Zwiedziliśmy kościół Najświętszej Maryi Panny. Tam mieliśmy okazję podziwiać Chrzcielnicę, przy której został ochrzczony mały Lolek. Następnie poszliśmy na spacer po wadowickim rynku, którego największą atrakcją były papieskie kremówki. Szczególnym miejscem zwiedzania było Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego.

Dla wielu uczniów wycieczka była dużym przeżyciem. Wyjazd ten okazał się nie tylko wyprawą krajoznawczą, ale też piękną lekcją historii Polski. Nauka w takiej formie pozwoliła nam w łatwiejszy i ciekawszy sposób przyswoić sobie wiele informacji dotyczących naszego patrona. Przekonaliśmy się, że odpoczywając, możemy także wzbogacać naszą wiedzę.

Natalia Winkowska

Czytaj więcej
.Dobrej formy ciąg dalszy…. · 01-06-2017 Z okazji Dnia Dziecka trzy klasy naszego gimnazjum, które uzyskały najwyższą liczbę głosów za prezentacje ,,Trzymaj Formę”, tj. IIc, IIIa i IIIc odbyły zajęcia plenerowe w parku w Galewicach. Wśród atrakcji znalazły się gry w podchody, puli, rozgrywki króla, młodzież liczyła BMI, odczytywała etykiety produktów spożywczych, rozpoznawała składniki odżywcze spożywanych produktów (koreczki owocowe, jogurt z musli i owocami, kefir owocowy), prezentowała ćwiczenia różnych partii mięśniowych itp. Dla ochłody po zmaganiach fizycznych i umysłowych uczniowie raczyli się lodami ufundowanymi przez szkolny sklepik. Imprezę zorganizowały koordynatorki programu Trzymaj Formę: Izabela Zimoch-Piaskowska i Katarzyna Spólna, w opiece nad uczniami pomoc świadczył p. Marcin Patkowski.Czytaj więcej .Międzyszkolne zawody piłkarskie na orliku · 24-05-2017 W dniach 16 i 17 maja 2017r. nasza szkoła była gospodarzem zawodów w piłce nożnej.
Drużyna dziewcząt w składzie: Dębiak Milena, Domal Aleksandra, Kubiś Julia, Kurek Kinga, Mieszała Natalia, Okoń Katarzyna, Sowa Żaneta, Śniada Katarzyna, Trybus Roksana oraz Waligóra Katarzyna, zdobyła bardzo dobre, II miejsce po finale z koleżankami z Lututowa.
Mecze naszych zawodniczek prezentowały się następująco:
Wieruszów - Galewice   0:2
Czastary – Galewice  0:0
Galewice – Łubnice  5:0
Galewice – Lututów  0:1
Z kolei drużyna chłopców w składzie: Augustyniak Sebastian, Dobrychłop Miłosz, Głowinkowski Konrad, Golanowski Jakub, Grądowy Adam, Kacała Bartosz, Lisiak Bartosz, Namyślak Wojciech, Napierała Hubert, Olszowiak Piotr, Pacyna Bartosz oraz Zawada Jakub, dzielnie wywalczyła miejsce III.  Podczas rozgrywek chłopców I miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wieruszowie.
Natomiast wyniki rozgrywek reprezentantów naszej szkoły wyglądały tak:
Bolesławiec – Galewice  0:6
Wieruszów (2) – Galewice  2:0
Lututów – Galewice  0:2
Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom, którzy dzielnie walczyli w tegorocznych zawodach.
Czytaj więcej
.Dyżur nauczycieli · 18-05-2017 INFORMACJA DLA RODZICÓW

29 maja br. (poniedziałek) w godz. 16.00 - 16.30 będzie miał miejsce dyżur nauczycieli. 

Serdecznie zapraszamy!
.Wywiadówka klas I - III · 11-05-2017
Najbliższa wywiadówka dla rodziców - 18.05.2017 r. (czwartek) o godz. 16.00.

Zapraszamy.
.Gimnazjum w Galewicach Trzyma Formę · 11-04-2017
Uczniowie klas I-III tutejszego gimnazjum odwiedzili przygotowaną przez siebie wystawę gazetek informacyjnych dotyczących aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Wśród opracowanych problemów znalazły się:
1. Nawyki żywieniowe w wybranych epokach historycznych i ich ocena (kl. Ia),
2. Sporty narodowe w wybranych krajach świata (kl. Ib),
3. Czy wiesz co jesz? - jak odczytywać informacje z opakowań produktów spożywczych (kl. Ic),
4. Siedem dni tygodnia - nasz pomysł na zdrowe odżywianie każdego dnia (kl. IIa),
5. Wybrane tańce Europy i świata oraz ich wpływ na kondycję i sylwetkę człowieka (kl. IIb),
6. Potrawy narodowe wybranych kuchni świata (kl. IIc),
7. BMI – co to jest, jak to policzyć? Analiza BMI klasy,
8. Styl życia gimnazjalistów – sondaż opinii wśród uczniów,
9. Elementy edukacji konsumenckiej - czy gimnazjaliści znają i korzystają z praw konsumenta? Sondaż opinii.
Każdą gazetką opiekowali się wyznaczeni przez klasy konferansjerzy, którzy omawiali treści przedstawione na prezentacji, udzielali dodatkowych wyjaśnień.
Bezspornym zwycięzcą głosowania na najlepszą prezentację okazała się klasa IIIa z wynikiem 48 pkt. Miejsce drugie zajęła klasa IIc z wynikiem 44 pkt., miejsce trzecie przypadło w udziale klasie IIIc z wynikiem 27 pkt.
Kontynuacją zmagań intelektualnych będzie rywalizacja fizyczna. W czerwcu br. trzy zwycięskie klasy wezmą udział w grze plenerowej opartej na zasadach podchodów, w trakcie gry uczestnicy zbiorą produkty niezbędne do wykonania sałatek. Grę zwieńczy ognisko ze zdrowym poczęstunkiem dla młodzieży.

Koordynatorzy
Czytaj więcej
.MIĘDZYNARODOWA STACJA KOSMICZNA – NOWA GWIAZDA ZIEMSKIEGO NIEBA · 29-03-2017 Międzynarodowa Stacja Kosmiczna jest największym przedsięwzięciem globalnym podjętym przez szesnaście państw. Być może przybliży dzień, w którym człowiek dotrze na Marsa…
Budowa stacji rozpoczęła się 20 listopada 1998 roku. Stany Zjednoczone, Europejska Agencja Kosmiczna, Rosja oraz Japonia, a także Kanada i Brazylia, które po długich rozmowach i zatwierdzeniu projektu stacji doszły do porozumienia, rozpoczęły największe przedsięwzięcie w historii eksploracji i poznawania tajemnic kosmosu.
Na wysokości 400 km nad Ziemią stacja krąży z prędkością 7,66 km/s - jest trzecim po Księżycu i Wenus najjaśniejszym obiektem na nocnym niebie. W pogodną noc możemy zobaczyć jasny punkt szybko poruszający się z  maksymalną szybkością  27 600 km/h na tle gwiazd.  Stacja  Kosmiczna  okrąża  Ziemię  jeden  raz w czasie ok. 1,5 godziny.
Początek budowy stacji był na tyle ważnym wydarzeniem, że zdecydowano się na zarejestrowanie całej misji w formacie IMAX 3D. Zarówno start z różnych ujęć, przebieg misji, jak i samo lądowanie nagrano na szeroką taśmę. Film można oglądać w kinie na ekranie 20x20 m.Czytaj więcej
.XXIII TARGI REGIONY TURYSTYCZNE "NA STYKU KULTUR" · 19-03-2017 Rankiem 17 III 2017 r. grupa młodzieży i opiekunów z powiatu wieruszowskiego: z Bolesławca, Galewic, Walichnów i Sokolnik wyruszyła na wycieczkę autokarową do Łodzi.
Głównym celem podróży, był udział w XXIII Targach Turystycznych „Na STYKU KULTUR”.Czytaj więcej
.Konkurs KRAJOZNAWCA REGIONU - WIELUŃ’2017 · 18-03-2017 16 marca 2017 r. w Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu z inicjatywy Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego PTTK przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Galewicach i patronacie Komisji Krajoznawczej Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Województwie Łódzkim „KRAJOZNAWCA REGIONU”.Czytaj więcej .Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej · 15-03-2017 W lutym miały miejsce coroczne Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej. Wśród dziewcząt podium zdominowały klasy trzecie. Zdecydowanie najlepsza okazała się klasa III c. Drugie miejsce zajęła klasa III a. Zaś klasa III b dzielnie wywalczyła brązowy medal.
Wśród chłopców złoto zasłużenie zdobyła drużyna „Rudy Team”, srebro – „Playboysi”, brąz – drużyna klasy I a.
Wszystkie wyróżnione drużyny dzielnie walczyły w rozgrywkach. Turniej zorganizowali: mgr Tatiana Cygan i mgr Marcin Patkowski.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnym turnieju.Czytaj więcej