Oficjalna strona internetowa Gimnazjum im. Jana Pawła II w GalewicachGimnazjum im. Jana Pawła II w Galewicach
.Konkurs KRAJOZNAWCA REGIONU - WIELUŃ’2017 · 18-03-2017 16 marca 2017 r. w Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu z inicjatywy Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego PTTK przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Galewicach i patronacie Komisji Krajoznawczej Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Województwie Łódzkim „KRAJOZNAWCA REGIONU”.Czytaj więcej .Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej · 15-03-2017 W lutym miały miejsce coroczne Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej. Wśród dziewcząt podium zdominowały klasy trzecie. Zdecydowanie najlepsza okazała się klasa III c. Drugie miejsce zajęła klasa III a. Zaś klasa III b dzielnie wywalczyła brązowy medal.
Wśród chłopców złoto zasłużenie zdobyła drużyna „Rudy Team”, srebro – „Playboysi”, brąz – drużyna klasy I a.
Wszystkie wyróżnione drużyny dzielnie walczyły w rozgrywkach. Turniej zorganizowali: mgr Tatiana Cygan i mgr Marcin Patkowski.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnym turnieju.Czytaj więcej
.Natalia Mieszała finalistką Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego · 07-03-2017 W sobotę 4 marca 2017, uczennica Gimnazjum im. Jana Pawła II w Galewicach Natalia Mieszała, wzięła udział w eliminacjach wojewódzkich Konkursu Biologicznego w Łodzi.

Aby tam dotrzeć, w etapie szkolnym musiała zdobyć 80% poprawnych odpowiedzi, a w etapie rejonowym w Zduńskiej Woli – 85%.

Do ostatniego etapu zakwalifikowało się 49 uczniów z województwa łódzkiego, w tym uczennica naszego gimnazjum. Warto wspomnieć, że Natalia była jedyną przedstawicielką powiatu wieruszowskiego w finale wojewódzkim.
Gratulacje!

W Wojewódzkim Konkursie Biologicznym w bieżącym roku szkolnym wzięli również udział:
  • w etapie szkolnym: Aleksandra Domal, Katarzyna Okoń, Marta Mazurek, Żaneta Sowa i Damian Łuszkiewicz,
  • w etapie rejonowym: Marta Mazurek

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Opiekunką w/w uczniów była mgr Katarzyna Spólna - nauczyciel biologii.

.Wywiadówka klas I - III · 06-03-2017
Najbliższa wywiadówka dla rodziców - 27.03.2017 r. o godz. 16.00.
Zapraszamy.


.II testy próbne egzaminu gimnazjalnego · 06-03-2017
W dniach 1 - 3 marca odbyły się II testy próbne egzaminu gimnazjalnego.
Wszystkim trzecioklasistom życzymy jaknajlepszych wyników!

.Dzień Bezpiecznego Internetu'2017 · 06-03-2017

Od wielu lat w naszym gimnazjum prowadzone są działania związane z bezpieczeństwem w sieci internet. W ramach tegorocznej edycji obchodów dnia bezpiecznego internetu dr Izabela Zimoch-Piaskowska zorganizowała i przeprowadziła zajęcia z młodzieżą wszystkich klas I – III oraz zorganizowała prelekcję na temat zagrożeń wynikających z niewłaściwego korzystania z internetu dla uczniów z klas pierwszych (harmonogram zajęć w galerii zdjęć). W czasie spotkania zaproszony policjant mówił uczniom o cyberzagrożeniach wynikających z niewłaściwego korzystania z sieci.

Więcej o spotkaniu z policjantem: http://www.powiatowy.pl/2017/03/rozmawiali-o-zagrozeniach-w-sieci

Czytaj więcej
.Konkurs dla gimnazjalistów na najlepszą prezentację multimedialną · 20-01-2017 Kuria Diecezji Kaliskiej zaprasza uczniów gimnazjów do udziału w konkursie na najlepszą prezentację multimedialną na temat: Być dojrzałym chrześcijaninem w XXI wieku - trudności, wyzwania, możliwości.
Termin nadsyłania prezentacji upływa 31 marca br.
Informacja organizatora: http://www.diecezja.kalisz.pl/informacje/konkurs-dla-gimnazjalistow-na-najlepsza-

Zapraszamy do udziału!
.Bezpieczne ferie · 16-01-2017 Trwają ferie zimowe. Przypominamy zasady bezpiecznego spedzania wolnego czasu.

Czytaj więcej
.Wywiadówka klas I - III · 05-01-2017

Wywiadówka dla rodziców 11.01.2017 r. o godz. 16.00.
Zapraszamy.
.Zdrowych, radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego 2017 Roku · 24-12-2016
.Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród · 13-12-2016 Dziś w Gminnym Ośrodku Kultury w Galewicach odbyło się wręczenie nagród dla uczestników XVII Powiatowego Konkursu KRAJOBRAZ POWIATU WIERUSZOWSKIEGO. Nagrody wręczali p. Andrzej Szymanek - starosta wieruszowski i p. Marian Wojcieszak - wójt Gminy Galewice. O wystawę prac konkursowych i oprawę ceremonii zadbała p. Irena Janiaczyk - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Galewicach.

Wśród nagrodzonych prac znalazły się dwie prace uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Galewicach: Mileny Dębiak i Macieja Standziaka. Wszystkim nagrodzonym życzymy kolejnych sukcesów w następnych edycjach konkursu.

Czytaj więcej
.XVII Konkurs Plastyczny i Fotograficzny "Krajobraz Powiatu Wieruszowskiego" - Galewice"2016 · 15-11-2016

Regulamin-krajobraz-ziemi-wieruszowskiej - w pliku .pdf

Termin składania prac mija 27 listopada br.

Zapraszamy do udziału!
.Narodowe Święto Niepodległości · 14-11-2016

10 listopada br. w ramach obchodów 98. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości miała miejsce uroczysta akademia w Szkole Podstawowej w Galewicach oraz II Niepodległościowy Rajd Rowerowy „Śladami Poległych Obrońców Ojczyzny”. W obchodach uczestniczył wójt Marian Wojcieszak, dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy, nauczyciele, opiekunowie, młodzież gimnazjalna i uczniowie szkół podstawowych. W miejscach pamięci złożono kwiaty i znicze.

 

Galeria zdjęć Marka Świszcza: http://www.tugazeta.pl/1,dzien-niepodleglosci-na-sportowo,25351.html


Czytaj więcej
.Konkurs historyczny z okazji Święta Odzyskania Niepodległości i Ślubowanie uczniów klas pierwszych · 10-11-2016

Uroczystości rozpoczął przemówieniem p. Rafał Stolarek - nauczyciel historii. Przedstawił krótko plan dnia, a następnie między klasami I-II rozpoczęła się rywalizacja. Każda z tych klas przedstawiała piosenkę o charakterze patriotycznym. Piosenki te były oceniane przez jury. W czasie, gdy nauczyciele uzgadniali końcowy werdykt wystąpili zeszłoroczni zwycięzcy rywalizacji (obecna kl. III B), którzy zaśpiewali piosenkę pt. "List".

Wyniki tegorocznego konkursu:

I miejsce - I C - "Przyjdzie rozstań czas"
II miejsce - II A - "Dziewczyno z granatem w ręce"
III miejsce - II B - "Wojenko, wojenko"

Tuż po tym odbył się konkurs dla klas III o tematyce "Od rozbioru do I wojny światowej".

I miejsce - III A
II miejsce - III C
III miejsce - III B

Po końcowym przemówieniu Pana Rafała Stolarka odbyło się równie uroczyste ślubowanie klas I, któremu przewodniczył p. Sławomir Zychla. Po zakończeniu uroczystości wszyscy uczniowie powrócili do zajęć.

Czytaj więcej
.VIII Powiatowy Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych w Sokolnikach · 06-11-2016 W sobotni wieczór w kościele św. Mikołaja w Sokolnikach miał miejsce koncert aż 16. zespołów śpiewaczych z Białej, Chotowa, Cieszęcina, Czastar, Dzietrzkowic, Galewic, Lututowa, Naramic, Pichlic, Rudy, Sokolnik, Wielunia, Wieruszowa i Wyszanowa. Organizatorem spotkania był Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Sokolnikach we współpracy z Parafią w Sokolnikach, Wójtem Gminy Sokolniki i Starostwem Powiatowym w Wieruszowie. Pomysłodawczynią i gospodarzem przeglądu była dyrektor GOKSiT p. Zofia Siwik. W spotkaniu uczestniczył chór Gimnazjum im. Jana Pawła II w Galewicach pod opieką p. Katarzyny Staszczyk. Na ręce opiekunów chórów, scholi i zespołów organizatorzy złożyli podziękowania w formie pięknych aniołów, dyplomów i kwiatów.

Tekst i fot.: Piotr Kołodziejczyk

Czytaj więcej