Oficjalna strona internetowa Gimnazjum im. Jana Pawła II w GalewicachGimnazjum im. Jana Pawła II w Galewicach
.Gimnazjum w Galewicach Trzyma Formę · 11-04-2017
Uczniowie klas I-III tutejszego gimnazjum odwiedzili przygotowaną przez siebie wystawę gazetek informacyjnych dotyczących aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Wśród opracowanych problemów znalazły się:
1. Nawyki żywieniowe w wybranych epokach historycznych i ich ocena (kl. Ia),
2. Sporty narodowe w wybranych krajach świata (kl. Ib),
3. Czy wiesz co jesz? - jak odczytywać informacje z opakowań produktów spożywczych (kl. Ic),
4. Siedem dni tygodnia - nasz pomysł na zdrowe odżywianie każdego dnia (kl. IIa),
5. Wybrane tańce Europy i świata oraz ich wpływ na kondycję i sylwetkę człowieka (kl. IIb),
6. Potrawy narodowe wybranych kuchni świata (kl. IIc),
7. BMI – co to jest, jak to policzyć? Analiza BMI klasy,
8. Styl życia gimnazjalistów – sondaż opinii wśród uczniów,
9. Elementy edukacji konsumenckiej - czy gimnazjaliści znają i korzystają z praw konsumenta? Sondaż opinii.
Każdą gazetką opiekowali się wyznaczeni przez klasy konferansjerzy, którzy omawiali treści przedstawione na prezentacji, udzielali dodatkowych wyjaśnień.
Bezspornym zwycięzcą głosowania na najlepszą prezentację okazała się klasa IIIa z wynikiem 48 pkt. Miejsce drugie zajęła klasa IIc z wynikiem 44 pkt., miejsce trzecie przypadło w udziale klasie IIIc z wynikiem 27 pkt.
Kontynuacją zmagań intelektualnych będzie rywalizacja fizyczna. W czerwcu br. trzy zwycięskie klasy wezmą udział w grze plenerowej opartej na zasadach podchodów, w trakcie gry uczestnicy zbiorą produkty niezbędne do wykonania sałatek. Grę zwieńczy ognisko ze zdrowym poczęstunkiem dla młodzieży.

Koordynatorzy
Czytaj więcej
.MIĘDZYNARODOWA STACJA KOSMICZNA – NOWA GWIAZDA ZIEMSKIEGO NIEBA · 29-03-2017 Międzynarodowa Stacja Kosmiczna jest największym przedsięwzięciem globalnym podjętym przez szesnaście państw. Być może przybliży dzień, w którym człowiek dotrze na Marsa…
Budowa stacji rozpoczęła się 20 listopada 1998 roku. Stany Zjednoczone, Europejska Agencja Kosmiczna, Rosja oraz Japonia, a także Kanada i Brazylia, które po długich rozmowach i zatwierdzeniu projektu stacji doszły do porozumienia, rozpoczęły największe przedsięwzięcie w historii eksploracji i poznawania tajemnic kosmosu.
Na wysokości 400 km nad Ziemią stacja krąży z prędkością 7,66 km/s - jest trzecim po Księżycu i Wenus najjaśniejszym obiektem na nocnym niebie. W pogodną noc możemy zobaczyć jasny punkt szybko poruszający się z  maksymalną szybkością  27 600 km/h na tle gwiazd.  Stacja  Kosmiczna  okrąża  Ziemię  jeden  raz w czasie ok. 1,5 godziny.
Początek budowy stacji był na tyle ważnym wydarzeniem, że zdecydowano się na zarejestrowanie całej misji w formacie IMAX 3D. Zarówno start z różnych ujęć, przebieg misji, jak i samo lądowanie nagrano na szeroką taśmę. Film można oglądać w kinie na ekranie 20x20 m.Czytaj więcej
.XXIII TARGI REGIONY TURYSTYCZNE "NA STYKU KULTUR" · 19-03-2017 Rankiem 17 III 2017 r. grupa młodzieży i opiekunów z powiatu wieruszowskiego: z Bolesławca, Galewic, Walichnów i Sokolnik wyruszyła na wycieczkę autokarową do Łodzi.
Głównym celem podróży, był udział w XXIII Targach Turystycznych „Na STYKU KULTUR”.Czytaj więcej
.Konkurs KRAJOZNAWCA REGIONU - WIELUŃ’2017 · 18-03-2017 16 marca 2017 r. w Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu z inicjatywy Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego PTTK przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Galewicach i patronacie Komisji Krajoznawczej Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Województwie Łódzkim „KRAJOZNAWCA REGIONU”.Czytaj więcej .Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej · 15-03-2017 W lutym miały miejsce coroczne Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej. Wśród dziewcząt podium zdominowały klasy trzecie. Zdecydowanie najlepsza okazała się klasa III c. Drugie miejsce zajęła klasa III a. Zaś klasa III b dzielnie wywalczyła brązowy medal.
Wśród chłopców złoto zasłużenie zdobyła drużyna „Rudy Team”, srebro – „Playboysi”, brąz – drużyna klasy I a.
Wszystkie wyróżnione drużyny dzielnie walczyły w rozgrywkach. Turniej zorganizowali: mgr Tatiana Cygan i mgr Marcin Patkowski.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnym turnieju.Czytaj więcej
.Natalia Mieszała finalistką Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego · 07-03-2017 W sobotę 4 marca 2017, uczennica Gimnazjum im. Jana Pawła II w Galewicach Natalia Mieszała, wzięła udział w eliminacjach wojewódzkich Konkursu Biologicznego w Łodzi.

Aby tam dotrzeć, w etapie szkolnym musiała zdobyć 80% poprawnych odpowiedzi, a w etapie rejonowym w Zduńskiej Woli – 85%.

Do ostatniego etapu zakwalifikowało się 49 uczniów z województwa łódzkiego, w tym uczennica naszego gimnazjum. Warto wspomnieć, że Natalia była jedyną przedstawicielką powiatu wieruszowskiego w finale wojewódzkim.
Gratulacje!

W Wojewódzkim Konkursie Biologicznym w bieżącym roku szkolnym wzięli również udział:
  • w etapie szkolnym: Aleksandra Domal, Katarzyna Okoń, Marta Mazurek, Żaneta Sowa i Damian Łuszkiewicz,
  • w etapie rejonowym: Marta Mazurek

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Opiekunką w/w uczniów była mgr Katarzyna Spólna - nauczyciel biologii.

.Wywiadówka klas I - III · 06-03-2017
Najbliższa wywiadówka dla rodziców - 27.03.2017 r. o godz. 16.00.
Zapraszamy.


.II testy próbne egzaminu gimnazjalnego · 06-03-2017
W dniach 1 - 3 marca odbyły się II testy próbne egzaminu gimnazjalnego.
Wszystkim trzecioklasistom życzymy jaknajlepszych wyników!

.Dzień Bezpiecznego Internetu'2017 · 06-03-2017

Od wielu lat w naszym gimnazjum prowadzone są działania związane z bezpieczeństwem w sieci internet. W ramach tegorocznej edycji obchodów dnia bezpiecznego internetu dr Izabela Zimoch-Piaskowska zorganizowała i przeprowadziła zajęcia z młodzieżą wszystkich klas I – III oraz zorganizowała prelekcję na temat zagrożeń wynikających z niewłaściwego korzystania z internetu dla uczniów z klas pierwszych (harmonogram zajęć w galerii zdjęć). W czasie spotkania zaproszony policjant mówił uczniom o cyberzagrożeniach wynikających z niewłaściwego korzystania z sieci.

Więcej o spotkaniu z policjantem: http://www.powiatowy.pl/2017/03/rozmawiali-o-zagrozeniach-w-sieci

Czytaj więcej
.Konkurs dla gimnazjalistów na najlepszą prezentację multimedialną · 20-01-2017 Kuria Diecezji Kaliskiej zaprasza uczniów gimnazjów do udziału w konkursie na najlepszą prezentację multimedialną na temat: Być dojrzałym chrześcijaninem w XXI wieku - trudności, wyzwania, możliwości.
Termin nadsyłania prezentacji upływa 31 marca br.
Informacja organizatora: http://www.diecezja.kalisz.pl/informacje/konkurs-dla-gimnazjalistow-na-najlepsza-

Zapraszamy do udziału!
.Bezpieczne ferie · 16-01-2017 Trwają ferie zimowe. Przypominamy zasady bezpiecznego spedzania wolnego czasu.

Czytaj więcej
.Wywiadówka klas I - III · 05-01-2017

Wywiadówka dla rodziców 11.01.2017 r. o godz. 16.00.
Zapraszamy.
.Zdrowych, radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego 2017 Roku · 24-12-2016
.Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród · 13-12-2016 Dziś w Gminnym Ośrodku Kultury w Galewicach odbyło się wręczenie nagród dla uczestników XVII Powiatowego Konkursu KRAJOBRAZ POWIATU WIERUSZOWSKIEGO. Nagrody wręczali p. Andrzej Szymanek - starosta wieruszowski i p. Marian Wojcieszak - wójt Gminy Galewice. O wystawę prac konkursowych i oprawę ceremonii zadbała p. Irena Janiaczyk - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Galewicach.

Wśród nagrodzonych prac znalazły się dwie prace uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Galewicach: Mileny Dębiak i Macieja Standziaka. Wszystkim nagrodzonym życzymy kolejnych sukcesów w następnych edycjach konkursu.

Czytaj więcej
.XVII Konkurs Plastyczny i Fotograficzny "Krajobraz Powiatu Wieruszowskiego" - Galewice"2016 · 15-11-2016

Regulamin-krajobraz-ziemi-wieruszowskiej - w pliku .pdf

Termin składania prac mija 27 listopada br.

Zapraszamy do udziału!