Oficjalna strona internetowa Gimnazjum im. Jana Pawła II w GalewicachGimnazjum im. Jana Pawła II w Galewicach
.SPRZĄTANIE ŚWIATA · 16-09-2016

23. edycja akcji Sprzątanie świata - Polska przebiega pod hasłem

„Podaj dalej... drugie życie odpadów"

Głównym przesłaniem akcji jest:

- promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji,

- unikanie odpadów,

- uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.


Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza!

Zrób wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko!

Co roku w do akcji przyłącza się kilka milionów wolontariuszy - dołącz i Ty!

Czytaj więcej
.Ubezpieczenie uczniów od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków · 12-09-2016

Szanowni Rodzice.

W zakresie szkolnego ubezpieczenia NNW, nasza placówka zdecydowała się na współpracę z Bezpieczny.pl, reprezentującą Towarzystwo AXA TU i R S.A. Podjęto decyzję o wyborze wariantu I – składka 24 płatna do 30.09.2016 r.

Pragniemy nadmienić, iż nasza placówka nie otrzymuje żadnych korzyści w zamian za wybór oferty ubezpieczeniowej. Naszym celem jest wyłącznie dobro naszych wychowanków oraz to, by objęci byli jak najlepszą ochroną ubezpieczeniową od nieszczęśliwych zdarzeń.

Do Państwa dyspozycji jest Opiekun ze strony Bezpieczny.pl -AXA Pan Rafał Adamski pod nr tel. 535 649 111


Szczegóły:

 

.Spotkanie z rodzicami · 06-09-2016

Zebranie z rodzicami uczniów klas. I

W poniedziałek 12.09.2016 o godz. 16.00
.Plan lekcji w roku szkolnym 2016/2017 · 01-09-2016 .Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 · 01-09-2016
1. września w czwartek o godz. 8.00 Mszą Św. celebrowaną przez proboszcza parafii p. w. Najświętszego serca Pana Jezusa w Galewicach Ks. Kanonika Romana Durczyńskiego dzieci, młodzież, nauczyciele i licznie przybyli rodzice rozpoczęli nadchodzący rok szkolny.

Po Mszy Św. młodzież udała się na uroczysty apel. W murach gimnazjum serdecznie powitał wszystkich zebranych pan dyrektor mgr Piotr Mazurek, życzył wszystkim owocnej pracy i wyjątkowych osiągnięć w nadchodzącym roku szkolnym.

W dniu 1 września przypada rocznica wybuchu II Wojny światowej - pani mgr Arleta Wójcik w krótkim wystąpieniu przybliżyła obecnym tragizm września 1939 roku. W telegraficznym skrócie przedstawił bohaterskie poczynania Polskich żołnierzy na Westerplatte i w Wieluniu – mieście tak bardzo nam bliskim. Na zakończenie minutą ciszy wszyscy uczcili uczestników tamtych wydarzeń.

Na zakończenie wychowawcy wraz z młodzieżą udali się do klas, by szczegółowo omówić organizację rozpoczętego nowego roku szkolnego.

Czytaj więcej
.Konkurs dla pasjonatów kosmosu · 04-07-2016

Muzeum Okręgowe w Sieradzu organizuje konkurs „Słońce - najbliższa gwiazda”.
Konkurs - adresowany do uczniów VI klas szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych - podzielony jest na dwie kategorie: pisemną i plastyczną. Więcej informacji w regulaminie (załącznik).

 

Czytaj więcej
.„Ślady walk o wolność Ojczyzny w mojej okolicy” - praca domowa na wakacje ... · 04-07-2016 STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ 15. SIERADZKIEJ BRYGADY WSPARCIA DOWODZENIA i KLUB 15. BRYGADY WSPARCIA DOWODZENIA organizują konkurs fotograficzny pt. „Ślady walk o wolność Ojczyzny w mojej okolicy”.

Chętnych zapraszamy do udziału w konkursie.

Regulamin konkursu fotograficznego 15. S. B. W. D._2016 – w pliku .pdf

.Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 · 28-06-2016
24 czerwca miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016.
Ceremonię wręczenia nagród tradycyjnie poprzedziła uroczysta msza św. odprawiona przez Proboszcza Ks. Romana Durczyńskiego.
Na uroczystą akademię przybyli zaproszeni goście w osobach: Proboszcza Ks. Romana Durczyńskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Galewice p. Jerzego Karszni oraz Przewodniczącej Rady Rodziców p. Iwony Gabryś.
Czytaj więcej
.Podsumowanie projektu ekologicznego · 22-06-2016 Czytaj więcej .Informacja dla rodziców dotycząca obowiązkowych podręczników do religii w gimnazjum · 20-06-2016

Szczegóły dotyczące podręczników po kliknięciu w grafikę.
.Jak trzymaliśmy formę w naszej szkole… · 17-06-2016 Po raz kolejny Gimnazjum im. Jana Pawła II w Galewicach realizowało program ,,Trzymaj Formę”. Efekty zmagań z formą i nie tylko uczniowie zaprezentowali na podsumowaniu programu, które odbyło się w czwartek, 16 czerwca b. r. na sali sportowej szkoły. Po powitaniu zebranych przez p. dyrektora Piotra Mazurka, głos zabrały organizatorki, p. Katarzyna Spólna i p. Izabela Zimoch-Piaskowska przedstawiając plan spotkania. Podsumowanie otworzyła młodzież z klasy III ,,a” pokazem artystycznym ,,Taniec ognia” oraz uczniowie klas II ,,c”, którzy zatańczyli rock’n’rolla.


Czytaj więcej
.KOMUNIKAT · 06-06-2016 .DZIEŃ DZIECKA - DZIEŃ SPORTU · 03-06-2016
3 czerwca w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Galewicach obyły się zawody sportowe w lekkiejatletyce zorganizowane z okazji "Dnia Dziecka". Po krótkim rozpoczęciu przez p. Marcina Patkowskiego oraz dyrektora naszej szkoły Piotra Mazurka uczniowie przygotowali się do konkurencji. Pierwszą z nich był bieg na 60m. Pod okiem naszych „wuefistów” wyznaczono czwórkę dziewczyn oraz chłopców, biorących udział w finałowym, a za razem rozstrzygającym biegu. Drugą konkurencją był skok w dal, który bacznie kontrolowały p. Krystyna Frysiak oraz p. Katarzyna Spólna z pomocą uczniów naszej szkoły. Zaraz po nim odbyło się pchnięcie kulą. Ostatnią z konkurencji był bieg na 800 m - dziewcząt oraz na 1000 m - chłopców.
Czytaj więcej
.Dyżur nauczycieli · 25-05-2016 INFORMACJA DLA RODZICÓW

30 maja br. (poniedziałek) w godz. 16.00 - 17.00 będzie miał miejsce dyżur nauczycieli. 

Serdecznie zapraszamy!
.Wycieczka do Karpacza i Pragi · 23-05-2016 Dzień I
Wyjazd o godzinie 8:00. Parę godzin jazdy do Kowar, gdzie oglądaliśmy makiety budowli w Parku Miniatur. Pojechaliśmy dalej. Dotarliśmy do Jeleniej Góry, gdzie zmieniliśmy środek transportu na NASZE NOGI. Po godzinnej wspinaczce pod górę, umęczeni zdobyliśmy Zamek Chojnik (nareszcie)! Mimo tego, że byliśmy już jedną nogą w grobie, kazali nam wchodzić po schodach na taras widokowy...
Czytaj więcej