Oficjalna strona internetowa Gimnazjum im. Jana Pawła II w GalewicachGimnazjum im. Jana Pawła II w Galewicach
.Narodowe Święto Niepodległości · 14-11-2016

10 listopada br. w ramach obchodów 98. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości miała miejsce uroczysta akademia w Szkole Podstawowej w Galewicach oraz II Niepodległościowy Rajd Rowerowy „Śladami Poległych Obrońców Ojczyzny”. W obchodach uczestniczył wójt Marian Wojcieszak, dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy, nauczyciele, opiekunowie, młodzież gimnazjalna i uczniowie szkół podstawowych. W miejscach pamięci złożono kwiaty i znicze.

 

Galeria zdjęć Marka Świszcza: http://www.tugazeta.pl/1,dzien-niepodleglosci-na-sportowo,25351.html


Czytaj więcej
.Konkurs historyczny z okazji Święta Odzyskania Niepodległości i Ślubowanie uczniów klas pierwszych · 10-11-2016

Uroczystości rozpoczął przemówieniem p. Rafał Stolarek - nauczyciel historii. Przedstawił krótko plan dnia, a następnie między klasami I-II rozpoczęła się rywalizacja. Każda z tych klas przedstawiała piosenkę o charakterze patriotycznym. Piosenki te były oceniane przez jury. W czasie, gdy nauczyciele uzgadniali końcowy werdykt wystąpili zeszłoroczni zwycięzcy rywalizacji (obecna kl. III B), którzy zaśpiewali piosenkę pt. "List".

Wyniki tegorocznego konkursu:

I miejsce - I C - "Przyjdzie rozstań czas"
II miejsce - II A - "Dziewczyno z granatem w ręce"
III miejsce - II B - "Wojenko, wojenko"

Tuż po tym odbył się konkurs dla klas III o tematyce "Od rozbioru do I wojny światowej".

I miejsce - III A
II miejsce - III C
III miejsce - III B

Po końcowym przemówieniu Pana Rafała Stolarka odbyło się równie uroczyste ślubowanie klas I, któremu przewodniczył p. Sławomir Zychla. Po zakończeniu uroczystości wszyscy uczniowie powrócili do zajęć.

Czytaj więcej
.VIII Powiatowy Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych w Sokolnikach · 06-11-2016 W sobotni wieczór w kościele św. Mikołaja w Sokolnikach miał miejsce koncert aż 16. zespołów śpiewaczych z Białej, Chotowa, Cieszęcina, Czastar, Dzietrzkowic, Galewic, Lututowa, Naramic, Pichlic, Rudy, Sokolnik, Wielunia, Wieruszowa i Wyszanowa. Organizatorem spotkania był Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Sokolnikach we współpracy z Parafią w Sokolnikach, Wójtem Gminy Sokolniki i Starostwem Powiatowym w Wieruszowie. Pomysłodawczynią i gospodarzem przeglądu była dyrektor GOKSiT p. Zofia Siwik. W spotkaniu uczestniczył chór Gimnazjum im. Jana Pawła II w Galewicach pod opieką p. Katarzyny Staszczyk. Na ręce opiekunów chórów, scholi i zespołów organizatorzy złożyli podziękowania w formie pięknych aniołów, dyplomów i kwiatów.

Tekst i fot.: Piotr Kołodziejczyk

Czytaj więcej
.Biegowy wrzesień i październik. Sukcesy naszych uczniów! · 04-11-2016
22 września odbyły się w Galewicach Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych. I Miejsce wśród dziewcząt zajęła Katarzyna Śniada, a trzecie Aleksandra Burzała. Wśród chłopców trzeci był Adam Grądowy, piąty Bartosz Lisiak. Wyżej wymieni uczniowie uzyskali awans na finał wojewódzki i godnie reprezentowali nasze gimnazjum w Uniejowie (28 września): Katarzyna Śniada - 15 miejsceAleksandra Burzała - 62 miejsceBartosz Lisiak - 23 miejsceAdam Grądowy - 90 miejsce. W obu kategoriach startowało blisko dwustu uczniów.
4 października w Galewicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Nasze dziewczęta i chłopcy cieszyli się po biegu z tytułu wicemistrzowskiego i tym samym uzyskali awans na mistrzostwa rejonowe w Łasku (21 października). Dziewczęta uplasowały się tam na znakomitej trzeciej pozycji, natomiast chłopcy jeszcze na ósmej zmianie byli na na najniższym stopniu podium, ale ostatecznie zajęli piąte miejsce. W obu kategoriach wystartowało 20 najlepszych szkół ze swoich powiatów.
Skład sztafety dziewcząt: Aleksandra Aplas, Aleksandra Burzała, Daria Cegiełka, Julia Drapiewska, Oliwia Froń, Karolina Janiaczyk, Kinga Kurek, Katarzyna Śniada, Aleksandra Tomczyk, Katarzyna Waligóra, rezerwa: Natalia Mieszała, Marta Mazurek
Skład sztafety chłopców: Bartosz Lisiak, Adam Grądowy, Hubert Dąbrowski, Piotr Olszowiak I c, Wojciech Namyślak, Sebastian Augustyniak, Kondrad Głowinkowski, Bartosz Kacała, Szymon Zawada, Piotr Olszowiak III b, rezerwa: B. Pacyna, A. Wizner
Uczniów do zawodów przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego: mgr Tatiana Cygan, mgr Marcin Patkowski
Czytaj więcej
.I KONFERENCJA KRAJOZNAWCZA „SKARBY POWIATÓW: SIERADZKIEGO, WIELUŃSKIEGO I WIERUSZOWSKIEGO” · 22-10-2016 22 października br. w Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Władysława Broniewskiego w Sieradzu odbyła się I  KONFERENCJA  KRAJOZNAWCZA  „SKARBY  POWIATÓW: SIERADZKIEGO, WIELUŃSKIEGO I WIERUSZOWSKIEGO”.

Celem spotkania była szeroko rozumiana integracja członków i sympatyków PTTK oraz zaprezentowanie i promowanie walorów krajoznawczo-turystycznych powiatów: sieradzkiego, wieluńskiego i wieruszowskiego.

Czytaj więcej
.Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali · 20-10-2016 10 lat temu, 16 października, w naszej szkole odbyła się uroczystość nadania imienia. Wśród wielu kandydatów rodzice, nauczyciele i uczniowie wybrali wielkiego człowieka Jana Pawła II na Patrona Gimnazjum w Galewicach. Jest to niewątpliwie autorytet, dlatego Jego słowa „Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali” stały się mottem naszej szkoły. Już dekadę staramy się je realizować, dążąc do ideału naszego Patrona. W tym roku rocznicę obchodziliśmy 17 października. Czytaj więcej .Wywiadówka klas I - III · 11-10-2016

Wywiadówka dla rodziców 24.10.2016 r. o godz. 16.00.
Zapraszamy.
.Dni wolne od zajęć dydaktyczno – wychowawczych w roku szkolnym 2016/2017 · 19-09-2016

W roku szkolnym 2016/2017 dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno – wychowawczych są:

 

  • 31 października 2016r. (poniedziałek)
  • 19,20,21  kwietnia 2017r. (środa, czwartek, piątek) – egzamin gimnazjalny
  • 2 maja 2017r. (wtorek)
  • 4,5 maja 2017r. (czwartek, piątek)
  • 16 czerwca 2017r. (piątek)

Powyższe ustalenia wprowadzono uchwałą Rady Pedagogicznej nr 9/2016/2017 z dnia 15 września 2016r.

.SPRZĄTANIE ŚWIATA · 16-09-2016

23. edycja akcji Sprzątanie świata - Polska przebiega pod hasłem

„Podaj dalej... drugie życie odpadów"

Głównym przesłaniem akcji jest:

- promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji,

- unikanie odpadów,

- uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.


Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza!

Zrób wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko!

Co roku w do akcji przyłącza się kilka milionów wolontariuszy - dołącz i Ty!

Czytaj więcej
.Ubezpieczenie uczniów od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków · 12-09-2016

Szanowni Rodzice.

W zakresie szkolnego ubezpieczenia NNW, nasza placówka zdecydowała się na współpracę z Bezpieczny.pl, reprezentującą Towarzystwo AXA TU i R S.A. Podjęto decyzję o wyborze wariantu I – składka 24 płatna do 30.09.2016 r.

Pragniemy nadmienić, iż nasza placówka nie otrzymuje żadnych korzyści w zamian za wybór oferty ubezpieczeniowej. Naszym celem jest wyłącznie dobro naszych wychowanków oraz to, by objęci byli jak najlepszą ochroną ubezpieczeniową od nieszczęśliwych zdarzeń.

Do Państwa dyspozycji jest Opiekun ze strony Bezpieczny.pl -AXA Pan Rafał Adamski pod nr tel. 535 649 111


Szczegóły:

 

.Spotkanie z rodzicami · 06-09-2016

Zebranie z rodzicami uczniów klas. I

W poniedziałek 12.09.2016 o godz. 16.00
.Plan lekcji w roku szkolnym 2016/2017 · 01-09-2016 .Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 · 01-09-2016
1. września w czwartek o godz. 8.00 Mszą Św. celebrowaną przez proboszcza parafii p. w. Najświętszego serca Pana Jezusa w Galewicach Ks. Kanonika Romana Durczyńskiego dzieci, młodzież, nauczyciele i licznie przybyli rodzice rozpoczęli nadchodzący rok szkolny.

Po Mszy Św. młodzież udała się na uroczysty apel. W murach gimnazjum serdecznie powitał wszystkich zebranych pan dyrektor mgr Piotr Mazurek, życzył wszystkim owocnej pracy i wyjątkowych osiągnięć w nadchodzącym roku szkolnym.

W dniu 1 września przypada rocznica wybuchu II Wojny światowej - pani mgr Arleta Wójcik w krótkim wystąpieniu przybliżyła obecnym tragizm września 1939 roku. W telegraficznym skrócie przedstawił bohaterskie poczynania Polskich żołnierzy na Westerplatte i w Wieluniu – mieście tak bardzo nam bliskim. Na zakończenie minutą ciszy wszyscy uczcili uczestników tamtych wydarzeń.

Na zakończenie wychowawcy wraz z młodzieżą udali się do klas, by szczegółowo omówić organizację rozpoczętego nowego roku szkolnego.

Czytaj więcej
.Konkurs dla pasjonatów kosmosu · 04-07-2016

Muzeum Okręgowe w Sieradzu organizuje konkurs „Słońce - najbliższa gwiazda”.
Konkurs - adresowany do uczniów VI klas szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych - podzielony jest na dwie kategorie: pisemną i plastyczną. Więcej informacji w regulaminie (załącznik).

 

Czytaj więcej
.„Ślady walk o wolność Ojczyzny w mojej okolicy” - praca domowa na wakacje ... · 04-07-2016 STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ 15. SIERADZKIEJ BRYGADY WSPARCIA DOWODZENIA i KLUB 15. BRYGADY WSPARCIA DOWODZENIA organizują konkurs fotograficzny pt. „Ślady walk o wolność Ojczyzny w mojej okolicy”.

Chętnych zapraszamy do udziału w konkursie.

Regulamin konkursu fotograficznego 15. S. B. W. D._2016 – w pliku .pdf