Oficjalna strona internetowa Gimnazjum im. Jana Pawła II w GalewicachGimnazjum im. Jana Pawła II w Galewicach
.KOMUNIKAT · 06-06-2016 .DZIEŃ DZIECKA - DZIEŃ SPORTU · 03-06-2016
3 czerwca w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Galewicach obyły się zawody sportowe w lekkiejatletyce zorganizowane z okazji "Dnia Dziecka". Po krótkim rozpoczęciu przez p. Marcina Patkowskiego oraz dyrektora naszej szkoły Piotra Mazurka uczniowie przygotowali się do konkurencji. Pierwszą z nich był bieg na 60m. Pod okiem naszych „wuefistów” wyznaczono czwórkę dziewczyn oraz chłopców, biorących udział w finałowym, a za razem rozstrzygającym biegu. Drugą konkurencją był skok w dal, który bacznie kontrolowały p. Krystyna Frysiak oraz p. Katarzyna Spólna z pomocą uczniów naszej szkoły. Zaraz po nim odbyło się pchnięcie kulą. Ostatnią z konkurencji był bieg na 800 m - dziewcząt oraz na 1000 m - chłopców.
Czytaj więcej
.Dyżur nauczycieli · 25-05-2016 INFORMACJA DLA RODZICÓW

30 maja br. (poniedziałek) w godz. 16.00 - 17.00 będzie miał miejsce dyżur nauczycieli. 

Serdecznie zapraszamy!
.Wycieczka do Karpacza i Pragi · 23-05-2016 Dzień I
Wyjazd o godzinie 8:00. Parę godzin jazdy do Kowar, gdzie oglądaliśmy makiety budowli w Parku Miniatur. Pojechaliśmy dalej. Dotarliśmy do Jeleniej Góry, gdzie zmieniliśmy środek transportu na NASZE NOGI. Po godzinnej wspinaczce pod górę, umęczeni zdobyliśmy Zamek Chojnik (nareszcie)! Mimo tego, że byliśmy już jedną nogą w grobie, kazali nam wchodzić po schodach na taras widokowy...
Czytaj więcej
.XIV Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Mikorzynie · 19-05-2016 19 maja br. w Mikorzynie odbył się XIV zjazd "Szkół Papieskich". Nasze gimnazjum reprezentował p. Sławomir Zychla i uczniowie pocztu sztandarowego.

Materiały organizatora:


Czytaj więcej
.Dzień Patrona · 19-05-2016

18 maja wszyscy uczniowie wyruszyli rano do kościoła na mszę św. odprawioną przez Ks. Proboszcza w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Następnie wszyscy zebrali się na sali gimnastycznej aby uczcić ten wyjątkowy dzień a przede wszystkim osobę Jana Pawła II.

Na początku głos zabrał p. dyrektor Piotr Mazurek, który przypomniał uczniom, w jakich okolicznościach dokonano wyboru osoby Jana Pawła II na patrona. Powiedział, iż Dzień Patrona jest świętem całej społeczności gimnazjum i z tej okazji złożył wszystkim serdeczne życzenia.

Po wystąpieniu p. dyrektora uczniowie klasy II c pod opieką p. Arlety Wójcik zaprezentowali montaż słowno-muzyczny związany z życiem i działalnością Św. Jana Pawła II.

 

Czytaj więcej
.Zaproszenie na Rodzinny Piknik Zdrowotno-Ekologiczny · 17-05-2016 .Nasza drużyna piłkarska chłopców Mistrzem Powiatu! · 12-05-2016

10 Maja na boisku "Orlik" w Galewicach odbyły się zawody piłkarskie w ramach Gimnazjady 2015/2016. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyli gospodarze. W turnieju wzięło udział 6 gimnazjów z powiatu wieruszowskiego. O sile Gimnazjum z Galewic stanowili uczniowie klasy sportowej i Uczniowskiego Klubu Sportowego.

Czytaj więcej
.,,Siedem dźwigni skutecznej profilaktyki” · 06-05-2016

Konferencja przybliżająca najnowsze wyniki badań i kierunki pracy wychowawczej z uczniami zgodnie z koncepcją profilaktyki zintegrowanej odbyła się w naszym gimnazjum 5 maja b. r. Spotkanie skierowane do pedagogów, wychowawców, dyrektorów szkół poprowadzili profilaktycy Fundacji Wspomagającej Wychowanie ,,Archezja”, p. Tomasz Gubała i p. Karolina Gubała.

Czytaj więcej
.CUDER · 06-05-2016

Ciało, Umysł, Duch, Emocje, Relacje – pięć nierozerwalnych sfer tworzących istotę ludzką, stanowi punkt wyjścia systemu wspomagania wychowania według metody ,,CUDER”, implikowanej w naszym gimnazjum przez zespół profilaktyków Fundacji Wspomagającej Wychowanie ,,Archezja”.

Czytaj więcej
.Wycieczka krajoznawcza "Ulicami Byczyny". Kręcenie filmu pt. "My chrześcijanie 966 - 2016". · 05-05-2016

W sobotę 30 kwietnia braliśmy udział w wycieczce krajoznawczej ,,Ulicami Byczyny‘’, gdzie podziwialiśmy średniowieczne miasto otoczone murami obronnymi i poszerzaliśmy swoją wiedzę o historii miasta w byczyńskim muzeum. Nasza młodzież po przebraniu się w stroje średniowieczne uczestniczyła w filmie pt. "My Chrześcijanie 966 - 2016".

Czytaj więcej
.225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go maja · 03-05-2016
Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy I b pod opieką p. Zbigniewa Matuszka.
Czytaj więcej
.Występ muzyków Filharmonii Kaliskiej · 27-04-2016 W środę 27.04.2016 w naszym gimnazjum odbył się występ muzyków z Filharmoni Kaliskiej. Podczas występu usłyszeliśmy piosenki wykonane na trąbce oraz zobaczyliśmy kilka występów tanecznych i pokaz stepowania. Zostaliśmy również zaproszeni do wspólnego tańczenia wraz z naszymi gośćmi. Uczniowie podczas koncertu dobrze się bawili i z przyjemnością wykonywali polecenia naszych gości, które związane były z tańcem.
Czytaj więcej
.Zakończyły się egzaminy gimnazjalne · 21-04-2016 W dniach 18 - 20 kwietnia miał miejsce egzamin gimnazjalny klas trzecich. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę z części humanistycznej, przyrodniczej i z języków obcych. Mamy nadzieję, że wyniki końcowe uzyskane z egzaminu pozwolą na kontynuowanie nauki w wybranej szkole ponadgimnazjalnej.Czytaj więcej .Gimnazjum i i co dalej? ... - Przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych z wizytą w naszej szkole · 08-04-2016 W piątek 1 kwietnia b. r., z inicjatywy szkolnej pedagog, odbyło się spotkanie trzecioklasistów z absolwentami galewickiego gimnazjum, kontynuującymi naukę w szkołach ponadgimnazjalnych na terenie naszego powiatu i poza nim. Celem wizyty było zapoznanie gimnazjalistów z ofertą edukacyjną oraz umożliwienie uzyskania bezpośredniej odpowiedzi na pytania związane z rekrutacją do poszczególnych szkół. Absolwenci, pod kierunkiem sprawujących nad nimi opiekę nauczycieli, prezentowali swoje szkoły, a w rozmowie z gimnazjalistami udzielali odpowiedzi na ich pytania.
Czytaj więcej