Oficjalna strona internetowa Gimnazjum im. Jana Pawła II w GalewicachGimnazjum im. Jana Pawła II w Galewicach
.Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 · 01-09-2016
1. września w czwartek o godz. 8.00 Mszą Św. celebrowaną przez proboszcza parafii p. w. Najświętszego serca Pana Jezusa w Galewicach Ks. Kanonika Romana Durczyńskiego dzieci, młodzież, nauczyciele i licznie przybyli rodzice rozpoczęli nadchodzący rok szkolny.

Po Mszy Św. młodzież udała się na uroczysty apel. W murach gimnazjum serdecznie powitał wszystkich zebranych pan dyrektor mgr Piotr Mazurek, życzył wszystkim owocnej pracy i wyjątkowych osiągnięć w nadchodzącym roku szkolnym.

W dniu 1 września przypada rocznica wybuchu II Wojny światowej - pani mgr Arleta Wójcik w krótkim wystąpieniu przybliżyła obecnym tragizm września 1939 roku. W telegraficznym skrócie przedstawił bohaterskie poczynania Polskich żołnierzy na Westerplatte i w Wieluniu – mieście tak bardzo nam bliskim. Na zakończenie minutą ciszy wszyscy uczcili uczestników tamtych wydarzeń.

Na zakończenie wychowawcy wraz z młodzieżą udali się do klas, by szczegółowo omówić organizację rozpoczętego nowego roku szkolnego.

Czytaj więcej
.Konkurs dla pasjonatów kosmosu · 04-07-2016

Muzeum Okręgowe w Sieradzu organizuje konkurs „Słońce - najbliższa gwiazda”.
Konkurs - adresowany do uczniów VI klas szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych - podzielony jest na dwie kategorie: pisemną i plastyczną. Więcej informacji w regulaminie (załącznik).

 

Czytaj więcej
.„Ślady walk o wolność Ojczyzny w mojej okolicy” - praca domowa na wakacje ... · 04-07-2016 STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ 15. SIERADZKIEJ BRYGADY WSPARCIA DOWODZENIA i KLUB 15. BRYGADY WSPARCIA DOWODZENIA organizują konkurs fotograficzny pt. „Ślady walk o wolność Ojczyzny w mojej okolicy”.

Chętnych zapraszamy do udziału w konkursie.

Regulamin konkursu fotograficznego 15. S. B. W. D._2016 – w pliku .pdf

.Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 · 28-06-2016
24 czerwca miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016.
Ceremonię wręczenia nagród tradycyjnie poprzedziła uroczysta msza św. odprawiona przez Proboszcza Ks. Romana Durczyńskiego.
Na uroczystą akademię przybyli zaproszeni goście w osobach: Proboszcza Ks. Romana Durczyńskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Galewice p. Jerzego Karszni oraz Przewodniczącej Rady Rodziców p. Iwony Gabryś.
Czytaj więcej
.Podsumowanie projektu ekologicznego · 22-06-2016 Czytaj więcej .Informacja dla rodziców dotycząca obowiązkowych podręczników do religii w gimnazjum · 20-06-2016

Szczegóły dotyczące podręczników po kliknięciu w grafikę.
.Jak trzymaliśmy formę w naszej szkole… · 17-06-2016 Po raz kolejny Gimnazjum im. Jana Pawła II w Galewicach realizowało program ,,Trzymaj Formę”. Efekty zmagań z formą i nie tylko uczniowie zaprezentowali na podsumowaniu programu, które odbyło się w czwartek, 16 czerwca b. r. na sali sportowej szkoły. Po powitaniu zebranych przez p. dyrektora Piotra Mazurka, głos zabrały organizatorki, p. Katarzyna Spólna i p. Izabela Zimoch-Piaskowska przedstawiając plan spotkania. Podsumowanie otworzyła młodzież z klasy III ,,a” pokazem artystycznym ,,Taniec ognia” oraz uczniowie klas II ,,c”, którzy zatańczyli rock’n’rolla.


Czytaj więcej
.KOMUNIKAT · 06-06-2016 .DZIEŃ DZIECKA - DZIEŃ SPORTU · 03-06-2016
3 czerwca w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Galewicach obyły się zawody sportowe w lekkiejatletyce zorganizowane z okazji "Dnia Dziecka". Po krótkim rozpoczęciu przez p. Marcina Patkowskiego oraz dyrektora naszej szkoły Piotra Mazurka uczniowie przygotowali się do konkurencji. Pierwszą z nich był bieg na 60m. Pod okiem naszych „wuefistów” wyznaczono czwórkę dziewczyn oraz chłopców, biorących udział w finałowym, a za razem rozstrzygającym biegu. Drugą konkurencją był skok w dal, który bacznie kontrolowały p. Krystyna Frysiak oraz p. Katarzyna Spólna z pomocą uczniów naszej szkoły. Zaraz po nim odbyło się pchnięcie kulą. Ostatnią z konkurencji był bieg na 800 m - dziewcząt oraz na 1000 m - chłopców.
Czytaj więcej
.Dyżur nauczycieli · 25-05-2016 INFORMACJA DLA RODZICÓW

30 maja br. (poniedziałek) w godz. 16.00 - 17.00 będzie miał miejsce dyżur nauczycieli. 

Serdecznie zapraszamy!
.Wycieczka do Karpacza i Pragi · 23-05-2016 Dzień I
Wyjazd o godzinie 8:00. Parę godzin jazdy do Kowar, gdzie oglądaliśmy makiety budowli w Parku Miniatur. Pojechaliśmy dalej. Dotarliśmy do Jeleniej Góry, gdzie zmieniliśmy środek transportu na NASZE NOGI. Po godzinnej wspinaczce pod górę, umęczeni zdobyliśmy Zamek Chojnik (nareszcie)! Mimo tego, że byliśmy już jedną nogą w grobie, kazali nam wchodzić po schodach na taras widokowy...
Czytaj więcej
.XIV Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Mikorzynie · 19-05-2016 19 maja br. w Mikorzynie odbył się XIV zjazd "Szkół Papieskich". Nasze gimnazjum reprezentował p. Sławomir Zychla i uczniowie pocztu sztandarowego.

Materiały organizatora:


Czytaj więcej
.Dzień Patrona · 19-05-2016

18 maja wszyscy uczniowie wyruszyli rano do kościoła na mszę św. odprawioną przez Ks. Proboszcza w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Następnie wszyscy zebrali się na sali gimnastycznej aby uczcić ten wyjątkowy dzień a przede wszystkim osobę Jana Pawła II.

Na początku głos zabrał p. dyrektor Piotr Mazurek, który przypomniał uczniom, w jakich okolicznościach dokonano wyboru osoby Jana Pawła II na patrona. Powiedział, iż Dzień Patrona jest świętem całej społeczności gimnazjum i z tej okazji złożył wszystkim serdeczne życzenia.

Po wystąpieniu p. dyrektora uczniowie klasy II c pod opieką p. Arlety Wójcik zaprezentowali montaż słowno-muzyczny związany z życiem i działalnością Św. Jana Pawła II.

 

Czytaj więcej
.Zaproszenie na Rodzinny Piknik Zdrowotno-Ekologiczny · 17-05-2016 .Nasza drużyna piłkarska chłopców Mistrzem Powiatu! · 12-05-2016

10 Maja na boisku "Orlik" w Galewicach odbyły się zawody piłkarskie w ramach Gimnazjady 2015/2016. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyli gospodarze. W turnieju wzięło udział 6 gimnazjów z powiatu wieruszowskiego. O sile Gimnazjum z Galewic stanowili uczniowie klasy sportowej i Uczniowskiego Klubu Sportowego.

Czytaj więcej