Oficjalna strona internetowa Gimnazjum im. Jana Pawła II w GalewicachGimnazjum im. Jana Pawła II w Galewicach
.Gimgalew.pl 1999-2010Historia strony internetowej gimgalew.pl rozpoczyna się wraz z samym powstaniem Gimnazjum w Galewicach.
Pierwsza strona internetowa Gimnazjum w Galewicach autorstwa Pana Sławomira Zychli

Kiedy to w roku 1999 internet był jeszcze rzadkością w Polskich domach, Pan Sławomir Zychla - nauczyciel religii, stworzył pierwszą prototypową witrynę internetową prezentującą naszą szkołę. Strona cechowała się prostą budową i przyjaznym interfejsem - każdy na niej mógł zapoznać się z najważniejszymi informacjami o naszym gimnazjum.
Druga wersja witryny stworzona przez Pana Rafała Dąbika
Po niecałych dwóch latach od tego momentu nauczyciel fizyki i informatyki Pan Rafał Dąbik zaprezentował swoją wersję strony. Była ona łatwiejsza w prowadzeniu i późniejszej edycji dlatego też weszła w życie. Z tą wersją strony prace zaczęły nabierać coraz szybszego tempa.
Pojawiały się pierwsze newsy, dodawano coraz więcej zdjęć. Został powołany też pierwszy zespół redakcyjny w składzie: Agnieszka Mituła, Łukasz Fras, Jan Nowak.


W 2004 roku, Mariusz Zając, ówczesny uczeń I klasy Gimnazjum w Galewicach przygotował swoją wizję witryny, która po wielu poprawkach została ostatecznie opublikowana pod domeną internetową szkoły. Od tego momentu nasza strona nabrała bardzo dynamicznego rozwoju. Najnowsze zdjęcia i informacje o wydarzeniach ze szkoły pojawiały się zazwyczaj maksymalnie z kilkugodzinnym opóźnieniem. Niemal na każdej imprezie szkolnej zaczęli być obecni fotoreporterzy witryny oraz co najmniej jeden nauczyciel wyposażony w profesjonalną kamerę. Dodatkowo w natłoku przybywających relacji na stronie zostało skrupulatnie skatalogowane
Kolejna odsłona gimgalew.pl. Autor: Mariusz Zając
archiwum strony, aby nie umknęło w niepamięć żadne wydarzenie. 
Relacjonowaliśmy każde wydarzenie - od tych najważniejszych jak nadanie imienia Jana Pawła II Gimnazjum, rozbudowę budynku gimnazjum czy otwarcie nowego boiska po te codzienne. Chcieliśmy aby każdy kto przeszedł przez mury naszej szkoły mógł zawsze powrócić wspomnieniami do swojej młodości. Fotografowie i kamerzyści wychwycili najróżniejsze uczucia młodych ludzi - od radości i szczęścia w szkolnych imprezach rozrywkowych po pierwszy poważny stres przed egzaminem gimnazjalnym, a reporterzy następnie to opisali ze szczegółami.
Czwarta już zmiana wyglądu strony dokonana przez Mariusza Zająca.


W między czasie, w 2006 roku nastąpiła całkowita zmiana szaty graficznej strony. Sama zawartość strony nie uległa zasadniczej zmianie. 
Przez kilka następnych lat, mimo zmieniającej się redakcji jak i jej pracowitości systematyczność pojawiania się nowych informacji na stronie nie uległa zmianie dzięki Panu Rafałowi Dąbikowi, na co patrząc z perspektywy dekady lat należą się szczere wyrazy uznania.


Lawinowo wchodzący do domów dostęp do internetu oraz zmiany standardów internetowych wymusiły na nas konieczność całkowitej zmiany całej witryny. Największym problemem było ręczne dodawanie treści, co coraz to bardziej utrudniało niemalże codzienne aktualizacje. Dodatkowo doszły ciągle zgłaszane kłopoty z przeglądaniem strony na coraz to nowszych przeglądarkach użytkowników.
Z tych jak i wielu innych czynników w połowie 2009 roku na zlecenie dyrekcji gimnazjum ruszyły prace nad całkowicie nową - już piątą wersją witryny. Z założenia projekt ten miał posiadać własny CMS (System zarządzania treścią) dzięki któremu każdy nauczyciel mógł wprowadzać bądź modyfikować informacje na stronie oraz bezproblemowo powinna ona działać bez względu na przeglądarkę użytkownika.
Po kilku miesiącach wytężonej pracy udało się w styczniu 2010 roku uruchomić to... co widzimy teraz. 
Witryna zawiera w sobie blisko 10 letnie doświadczenie w prowadzeniu strony szkoły wspomnianego już Pana Rafała Dąbika, a od strony technicznej i wizualnej została zaprojektowana i wykonana przez absolwenta naszego gimnazjum - Mariusza Zająca.

Mamy nadzieję że wszystkie te zmiany pozwolą gościom witryny poznać naszą szkołę, absolwentom przypomnieć sobie "lata gimnazjum", a obecnym uczniom Gimnazjum im. Jana Pawła II w Galewicach strona ta będzie najważniejszym źródłem bieżących wydarzeń i informacji...

Pozdrawiamy, Administracja gimgalew.pl